en
Kamusal AlanKarma SergilerOrganik Patern Aksinin İddiasıBrokenFormun GücüArt Meets Turkish LeatherWeltschmerzSeyyar RüyalarFikir DökümüTemmuz SergisiHayatta mısın?Tekinsiz OyunlarPoint Hotel ve Çağdaş Sanat - Şifre: İstanbulBuradan Çok UzaktaSıkıntı ve GökkuşağıExposition, CenevreÇini için Bir Yüzey Problemi Olarak Sonsuz TekrarSudaki SuretBütün Gün / Her Gün 260 Yıl 60 SanatçıÖzel Koleksiyonlar
Organik Patern , 12.02-02.03.2019

Mekân: FMV Galeri Işık


Sanatçılar: Günnur Özsoy, Hasan Pehlivan

Pg Art Gallery’nin Galeri Işık ev sahipliğinde düzenlediği ikinci sergi “Organic Pattern”, 12 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor. Galeri sanatçılarından Günnur Özsoy ve Hasan Pehlevan’ın eserlerinden oluşan sergi, sanatçıları “organik” ve “patern” terimleri üzerinden bir araya getiriyor.

Günnur Özsoy tek bir izlek altından çok katmanlı yönelimler ortaya koyarken heykel sanatına dair geleneksel algıları yıkıyor ve yeni bakış açıları oluşturuyor. Hasan Pehlevan ise tarihsel önemi olan formları yeniden restore ediyor. Eserlerinde aidiyet, kimlik ve tarihi kültürel yapıların tahribatını konu ediniyor. İki sanatçı üretim biçimlerindeki paralellik ve kurdukları diyalog ile eserleri şekillendiriyor. Özsoy’un bu proje için ürettiği heykeline Pehlivan kendi paternlerini uyguluyor. Pehlevan’ın kendini özgürce ifade edebildiği bir disiplin olan duvar resmi ise Özsoy’un desenleriyle birleşiyor.