en
Kamusal AlanKarma SergilerOrganik Patern Aksinin İddiasıBrokenFormun GücüArt Meets Turkish LeatherWeltschmerzSeyyar RüyalarFikir DökümüTemmuz SergisiHayatta mısın?Tekinsiz OyunlarPoint Hotel ve Çağdaş Sanat - Şifre: İstanbulBuradan Çok UzaktaSıkıntı ve GökkuşağıExposition, CenevreÇini için Bir Yüzey Problemi Olarak Sonsuz TekrarSudaki SuretBütün Gün / Her Gün 260 Yıl 60 SanatçıÖzel Koleksiyonlar
Temmuz Sergisi, 04 - 20.07.2012
Mekan: Pg Art Gallery

Sanatçılar: Hale Güngör, Devabil Kara, Günnur Özsoy, Füruzan Şimşek, Ayşe Wilson

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında farklı disiplinlerde üretim yapan sanatçıların çalışmaları Pg Art Gallery’de üç farklı grup sergisiyle izleyicilerle buluşacak. Bu sergilerin Temmuz ayı boyunca izlenebilecek ilk ayağında Hale Güngör, Devabil Kara, Günnur Özsoy, Füruzan Şimşek ve Ayşe Wilson’ın çalışmalarından bir seçki yer alıyor. Beş sanatçının yan yana geldiği sergide şehirli insanın kaotik yaşamından, kişilerin ait oldukları toplumların geleneksel yapılarına, bireyin sıkışıp kaldığı alanların çıkmazlarından, tüm zorluklara karşı umut besleyişine kadar günümüz insanını ilgilendiren pek çok konu ele alınıyor. 

...
 
Günnur Özsoy, yaşam ve ölüm kavramlarından yola çıkarak gerçekleştirdiği çalışmalarında, yaşamdaki karşıtlıkları irdeliyor. Sanatçının prinçten heykellerine, iyileştirici etkisi olduğuna inanılan ve bu nedenle bazı toplulukların törenlerinde kullandığı kına eşlik ediyor. Özsoy bu kez yine kendine has organik formlarıyla bambaşka bir görsellik sunuyor izleyenlere.